• Witaminkowy projekt u Pszczółek


     • Czterolatki z grupy Pszczółek od września realizują projekt edukacyjny "Witaminki", w ramach którego poznają poszczególne warzywa: rozmawiają o ich wartościach odżywczych, hodowli oraz wykorzystaniu do przygotowywania potraw. W tym tygodniu Pszczółki z apetytem zajadały się papryką oraz sałatką ze szpinakiem, a następnie wykonały prace plastyczne, których bohaterami byli papryka Pola oraz szpinak Szymek. 
      Przed Pszczółkami jeszcze kilka warzywnych dni, na które dzieci z niecierpliwością czekają. 


                                                                                                                     Kamila Korneluk 

     • WARSZTATY WIELKANOCNE

     • W piątek 22 marca uczniowie klasy Ic i IIa uczestniczyli we wspólnych warsztatach "Wielkanocne stroiki z żywym owsem i rzeżuchą” zorganizowanych przez "Kocham nad szycie”.

     • Wielkanocne babeczki w grupie Sówek

     • Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy ,,Sówek" zajeły się dekorowaniem upieczonych babeczek przez p. J. Chiluk. 

     • Pszczółki przygotowują babeczki wielkanocne do koszyczka


     • We wtorek 26 marca maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się przygotowując wielkanocne babeczki do świątecznego koszyczka.
      Babeczki oraz słodkie dekoracje przygotowała mama Marcelinki, pani Joanna Chiluk, natomiast w dekorowaniu tych słodkości pomagała Michalina – starsza siostra Marcysi.
      Zabawa w przyozdabianie babeczek sprawiła Pszczółkom niezwykle wiele radości – maluchy stworzyły cukiernicze cudeńka. Oczywiście zachwyt wywołała także możliwość zjedzenia babeczek, które bardzo szybko zniknęły z talerzyków.
      Dzieci zabrały także babeczki do domu – Pani Asia przygotowała bowiem Pszczółkom solidną porcję słodkości.
      Przedszkolaki po zakończonych warsztatach chętnie wzięły udział także w mini-wielkanocnej sesji zdjęciowej.
      To był bardzo słodki i kolorowy dzień w życiu Pszczółek.

                                                                                                      Kamila Korneluk
       
     • Pszczółki poznają wielkanocne tradycje

     • Maluchy z grupy Pszczółek, podobnie jak inne przedszkolaki, rozpoczęły przedświąteczne przygotowania do świąt. Poniedziałek upłynął czterolatkom na poznawaniu zwyczajów świątecznych – dzieci rozmawiały o symbolach Wielkanocy oraz zawartości koszyczka wielkanocnego. Wiele radości sprawiło maluchom malowanie pisanek – zarówno barwnikami, jak i naturalnymi sposobami. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały papierowe pisanki.
                                                                             Kamila Korneluk

     • Pisanki, kraszanki u Jagódek


     • Dzieci z grupy Jagódki poznawały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Podziwiały różnorodne dekoracje świąteczne wykonane w sposób tradycyjny z ekologicznych materiałów. Zapoznały się ze sposobem zdobienia jajek woskiem i kolorowania w wywarze z łupin cebuli. Z zainteresowaniem zdobywały nowe doświadczenia i dbały o  bezpieczeństwo własne i innych dzieci.
                                                                                               J. Patrejko

     • Jagódki witają wiosnę

     • 21 marca przedszkolaki powitały wiosnę. Dzieci z grupy Jagódki zamieniły się w piękne kolorowe kwiaty i radosnym śpiewem oraz tańcem uczciły ten marcowy dzień. Wspólnie z rówieśnikami udały się w pochodzie żegnając zimę i witając wiosnę.

      J. Patrejko

     • Maluchy świętują nadejście wiosny


     • „Maszeruje wiosna…” wyśpiewywały maluchy z naszego przedszkola, które podobnie, jak starsi koledzy świętowali Pierwszy Dzień Wiosny.
      W grupie Krasnali, Jagódek, Jeżyków oraz Pszczółek odbyły się różne zajęcia dotyczące nadejścia wiosny. Maluchy mówiły o oznakach wiosny oraz tradycjach związanych z topieniem Marzanny, bardzo popularnych przed laty.
      Najważniejszym punktem powitania wiosny był wspólny przemarsz przedszkolaków w pobliże torów kolejowych, gdzie pozostawiona została kukła Marzanny – pociąg odwiezie symbol odchodzącej zimy pociągiem nad morze.
      Krasnale przygotowały kolorowe wstążki, którymi ubarwiały orszak, zaś Jagódki przygrywały grzechotkami. Rozbrzmiewała wesoła muzyka – oczywiście wszystkie maluchy śpiewały piosenki o wiośnie.
      Przedszkolaki pożegnały Marzannę i w radosnych nastrojach powróciły do przedszkola przekonane, że cieplutkie wiosenne słoneczko już na stale będzie ogrzewało ich plac zabaw.