• Dzień Dziecka na sportowo

• W poniedziałek 3 czerwca, nasza szkoła tętniła życiem i radością. Promując zdrowy styl życia z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy wyjątkowe wydarzenie - Dzień Dziecka na sportowo!

• Pszczółki świętują Dzień Dziecka w sali zabaw

• Rodzice przedszkolaków z grupy Pszczółek przygotowali swoim maluchom niesamowitą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Podarowali dzieciom dwugodzinny pobyt na sali zabaw w Woskrzenicach, gdzie ta rezolutna gromadka znakomicie bawiła się skacząc, biegając, zjeżdżając i wspinając się po ściankach, labiryntach i klockach.
            Pszczółki z uśmiechem na ustach wracały do przedszkola, planując już kolejne pobyty w sali zabaw.

• Jagódki świętują Dzień Mamy i Taty

• Dzień Mamy i Taty w grupie "Jagódek" odbył się dnia 28 maja. Z tej okazji do przedszkola przybyli zaproszeni Rodzice. Z wielkim przejęciem dzieci wstąpiły z przedstawieniem pt.  "Życzenia 12 miesięcy" oraz recytowały okolicznościowe wiersze i śpiewały piosenki. Stroje symbolizujące poszczególne miesiące,  dodały uroku całemu przedstawieniu.
            Czterolatki złożyły życzenia swoim rodzicom i obdarowały upominkami. Słodki poczęstunek umilił wspólne świętowanie.
            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

wychowawczynie:  J.P. , K.K.

• Pszczółki świętują Dzień Mamy i Taty

• Wierszem i piosenką uczciły Dzień Mamy i Taty maluchy z grupy Pszczółek, które 27 maja gościły w swojej sali kochanych rodziców. Czterolatki pięknie recytowały wierszyki, a śpiew i taniec wywołał u rodziców bardzo duże wzruszenie.

Czterolatki obdarowały mamusie i tatusiów własnoręcznie przygotowanymi dzbanuszkami, ramkami ze zdjęciami oraz laurkami.

Część artystyczna w grupie Pszczółek rozpoczęła się od życzeń, jakie wszystkim rodzicom złożyła pani dyrektor Edyta Krzemińska, która podkreśliła wkład i zaangażowanie mam oraz tatusiów w wychowanie przedszkolaków.

Wiele radości dzieciom oraz ich rodzicom sprawiło przyjęcie – słodkie ciasta i owoce bardzo smakowały zwłaszcza zmęczonym występem czterolatkom.

Pszczółki oraz ich rodzice mogli także wykonać zdjęcia na specjalnie z tej okazji przygotowanym tle.

Dzień Mamy i Taty upłynął Pszczółkom w bardzo radosnej i rodzinnej atmosferze.

Uroczystość przygotowała Kamila Korneluk z pomocą Marzeny Butrym, przy dużym zaangażowaniu rodziców oraz pani Grażynki Loda.

• Jagódki w Leśnej Akademii

• 23 maja czterolatki z naszego przedszkola wyruszyły na kolejną wycieczkę. Tym razem Pszczółki i Jagódki odwiedziły Nadleśnictwo w Chotyłowie -zawitały do bardzo urokliwej Akademii Leśnej Barwinek.
            Sympatyczna Pani Małgosia oprowadziła dzieci po leśnym muzeum i zdradziła wiele ciekawostek związanych ze zwierzętami oraz roślinami leśnymi. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem oglądały zgromadzane eksponaty, zwłaszcza figury zwierząt oraz ptaków wzbudzały ich zachwyt.
            Z przyjemnością maluchy odbyły też niemal dwukilometrowy spacer po lesie, obserwując otaczającą przyrodę i poznając wiele cennych informacji o środowisku leśnym.
            Pobyt w Barwinku przedszkolaki zakończyły ogniskiem oraz zabawami na świeżym powietrzu.
            To był niezwykle przyjemny dzień, w takcie którego Pszczółki i Jagódki znacznie lepiej poznały las i jego mieszkańców.
            Wycieczkę przedszkolaków zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Katarzyna Karmasz.

• Leśna przygoda Pszczółek

• Jagódki świętują Dzień Pszczoły

• Dnia 21 maja dzieci z grupy "Jagódki" pojechały na wycieczkę do Kostomłot, gdzie miały możliwość poznania roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka. Oglądały przybory wykorzystywane przez pszczelarzy, obserwowały pszczoły.
            Niezwykle słodkim akcentem była degustacja miodu. Dzieci poznały sposób wytwarzania świec z  pszczelego wosku. Z pomocą pszczelarzy Pana Pawła i Pani Weroniki  dzieci  z zapałem przystąpiły do zrobienia własnej świeczki. Po pracy  chętnie bawiły się na świeżym powietrzu.  Pieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie, a kolorowa wata cukrowa była pyszna. Wszyscy otrzymali upominki -dziękujemy, a nasionka miododajnych roślin posiejemy  w przedszkolu, ponieważ dzieci wiedzą jak ważną rolę w przyrodzie pełnią owady zapylające.
            Dziękujemy pszczelarzom "Pasieka przy lesie" oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wycieczki.

• Świętujemy Dzień Pszczoły

• 20 maja maluchy z grupy Pszczółek obchodziły Dzień Pszczoły – jedno ze świąt nietypowych, jednocześnie związane z wdzięczną nazwą grupy czterolatków.
            Tego dnia wszystkie dzieci miały w swoim stroju jakiś akcent żółty lub pomarańczowy, a do wspólnej zabawy zabrała maluchy pani Kamila, która z tej okazji przeistoczyła się w Pszczółkę Maję.
            Dzieci najpierw rozmawiały o roli pszczół w przyrodzie, ale także etapach powstawania miodu, a następnie udały się na plac zabaw, aby wziąć udział w grze terenowej. Pszczółki wykonywały zadania ruchowe – skakały, robiły przysiady czy też tańczyły w rytm muzyki do piosenki o Pszczółce Mai.
            Wiele radości sprawiło dzieciom próbowanie różnych rodzajów miodu, ale także słodkie przyjęcie przygotowane z okazji święta grupy.
            Na zakończenie Pszczółki wykonały kolorowe prace plastyczne oraz wzięły udział małej sesji fotograficznej.
            To był niezwykle radosny, wesoły i bardzo pyszny dzień w grupie Pszczółek.

K. Korneluk